Skip to main content
Systematycznie rośnie liczba inwentaryzacji w CEEB

18 września 2023 r. został uruchomiony system CEEB w pełnej wersji, a wraz z nim moduł inwentaryzacji. Inwentaryzacja w CEEB dotyczy źródeł ciepła (ogrzewania) i parametrów technicznych budynku. Inwentaryzacja przeprowadzana jest dla całego budynku, a także osobno dla lokalu. Dzięki inwentaryzacji w CEEB gmina zna stan techniczny budynków i lokali na swoim terenie. W systemie odnotowano dotychczas  256 tys. inwentaryzacji budynków i 401 tys. lokali.

Fakty i mity na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Od początku roku systematycznie przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i inwentaryzacji budynków w CEEB. W tym celu przygotowaliśmy cykl postów edukacyjnych, które publikowaliśmy na profilach GUNB na X i LinkedIn, pod nazwą: „CEEB – fakty i mity”. Dziś podsumowujemy cykl.

CEEB dla strażników gminnych i miejskich – szkolenie GUNB

Straż miejska to jedna z ważnych grup użytkowników Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W związku z zadaniami wykonywanymi przez strażników w module kontroli środowiskowej, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przygotował szkolenie także dla tej grupy.

Szkolenie dla inspektorów ochrony środowiska

Inspektorzy ochrony środowiska to kluczowi użytkownicy CEEB. Ich rola polega przede wszystkim na obsłudze zgłoszeń „kopciucha” w systemie. W związku z tym 11 stycznia br. zorganizowaliśmy dla nich dedykowane szkolenie.

Dwa i pół roku działania Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to pierwsza w Polsce baza źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach w całym kraju. Celem powstania bazy jest poprawa jakości powietrza. Z końcem 2023 r. zakończyliśmy prace nad budową systemu. 14 grudnia 2023 r. odbyła się w GUNB konferencja podsumowująca działanie systemu.

Inwentaryzacja parametrów technicznych budynku – co to jest, na czym polega i jakie niesie korzyści

Inwentaryzacja budynku polega na zebraniu informacji dotyczących danego budynku potrzebnych z punktu widzenia utraty ciepła i emisji CO2. Inwentaryzacja składa się z danych dotyczących parametrów technicznych budynku i źródeł jego ogrzewania. Inwentaryzacja parametrów technicznych jest dobrowolna.