Przejdź do treści
Szkolenia GUNB dla gmin z systemu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Rozpoczynamy cykl szkoleń „CEEB dla gmin”. Ich celem jest podniesienie poziomu znajomości systemu wśród użytkowników, a także wypracowanie dalszych kierunków rozwojowych systemu. Szkolenia GUNB skierowane są do przedstawicieli urzędów miast i gmin z całej Polski. Cykl odbywa się patronatem Polskiego Alarmu Smogowego.

CEEB w najczęściej zadawanych pytaniach – nowa seria edukacyjna

Od początku roku systematycznie przedstawiamy i wyjaśniamy różne zagadnienia dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W tym celu przygotowaliśmy kolejny cykl postów. Prezentujemy w nim najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat CEEB.

Masz nowe źródło ogrzewania lub zmieniasz piec – złóż deklarację CEEB

Deklaracja CEEB to oświadczenie składane na ceeb.gov.pl m.in. przez właściciela domu jednorodzinnego lub zarządcę budynku. Oświadczenie dotyczy wszystkich – zarówno obecnych jak i nowych – źródeł ciepła i spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW. Informacje o tym jak krok po kroku złożyć deklarację dostępne są w nowej ulotce GUNB.

Deklarację CEEB składamy od 1 lipca 2021 r. Aktualna liczba deklaracji złożonych w bazie wynosi ponad 9,5 mln.

Fakty i mity na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Od początku roku systematycznie przedstawiamy różne zagadnienia dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i inwentaryzacji budynków w CEEB. W tym celu przygotowaliśmy cykl postów edukacyjnych, które publikowaliśmy na profilach GUNB na X i LinkedIn, pod nazwą: „CEEB – fakty i mity”. Dziś podsumowujemy cykl.

CEEB dla strażników gminnych i miejskich – szkolenie GUNB

Straż miejska to jedna z ważnych grup użytkowników Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W związku z zadaniami wykonywanymi przez strażników w module kontroli środowiskowej, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przygotował szkolenie także dla tej grupy.

Dwa i pół roku działania Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to pierwsza w Polsce baza źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach w całym kraju. Celem powstania bazy jest poprawa jakości powietrza. Z końcem 2023 r. zakończyliśmy prace nad budową systemu. 14 grudnia 2023 r. odbyła się w GUNB konferencja podsumowująca działanie systemu.

Inwentaryzacja parametrów technicznych budynku – co to jest, na czym polega i jakie niesie korzyści

Inwentaryzacja budynku polega na zebraniu informacji dotyczących danego budynku potrzebnych z punktu widzenia utraty ciepła i emisji CO2. Inwentaryzacja składa się z danych dotyczących parametrów technicznych budynku i źródeł jego ogrzewania. Inwentaryzacja parametrów technicznych jest dobrowolna.

Subskrybuj CEEB