Skip to main content

Zamów przegląd przewodów kominowych

Zamów przegląd
przewodów kominowych

e-Usługa dla Obywatela

Zamów przegląd przewodów kominowych

Zamówienie może złożyć właściciel lub zarządca budynku.

Ikona

Twoja opinia jest dla nas ważna - kliknij, aby podzielić się nią z nami

Ikona

Kliknij, aby złożyć zamówienie przeglądu przewodów kominowych.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące procesu składania zamówienia przeglądu przewodów kominowych

Po wybraniu [Wyślij wniosek] zostaniesz poproszony o zalogowanie się do Systemu ZONE. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza zgłoszenia.

W Systemie ZONE zamówienie przeglądu przewodów kominowych złoży każdy właściciel lub zarządca budynku, który przejdzie proces zalogowania do Systemu.

W procesie logowania do Systemu ZONE będą potrzebne Twoje dane wymagane do logowania za pomocą login.gov.pl (w zależności od wybranego sposobu logowania: Profil Zaufany, e-dowód lub Bankowość Elektroniczna). 

Usługa złożenia zamówienie jest bezpłatna. Orientacyjny koszt wykonania przeglądu przewodów kominowych znajdziesz przy wyborze konretnego Wykonawcy podczas wypełniania formularza zgłoszenia.

Czynności wykonywane w Systemie ZONE zajmą Ci od kilku do kilkunastu minut.

Kominiarz z uprawnieniami mistrza kominiarskiego - dostępne uprawnienia do kontroli przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) (art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy Prawo budowlane) oraz Czynności w zakresie usuwania zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych (§ 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów).

Czeladnik kominiarski - dostępne uprawnienia do czynności w zakresie usuwania zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych (§ 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów).

Osoba posiadająca uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - dostępne uprawnienia do kontroli przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) (art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy Prawo budowlane).

Jak dostać się do usługi?

Pierwsze kroki

Ikona

W oknie logowania przejdź do logowania z wykorzystaniem Krajowego Węzła identyfikacji elektronicznej za pomocą login.gov.pl

Ikona

Po zalogowaniu, z menu głównego wybierz [Przeglądy kominiarskie], a następnie [Zamówienia]. Wybierając przycisk [+Nowe] rozpoczniesz dodawanie zamówienia.