Przejdź do treści

Podsumowanie cyklu szkoleń „CEEB dla gmin”

Zakończyliśmy cykl szkoleń dla gmin na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Łącznie, w ramach trzech zaplanowanych terminów, przeszkoliliśmy blisko 2,5 tysiąca osób. Celem szkoleń było podniesienie poziomu znajomości systemu wśród użytkowników, a także wypracowanie dalszych kierunków rozwojowych systemu.

Szkolenia „CEEB dla gmin” skierowane były do lokalnych administratorów systemu CEEB i osób, które obsługują ewidencję w zakresie modułu kontroli środowiskowej oraz modułu analityczno-raportowego. Cykl odbył się pod patronatem Polskiego Alarmu Smogowego.

Agenda szkolenia

Szkolenia odbyły się w formule online i podzielone były na dwie części. Pierwsza część poświęcona była zagadnieniom merytorycznym, zaś druga pytaniom i odpowiedziom. Szkolenia poprowadziło trzech ekspertów z GUNB. W części merytorycznej omówili oni m.in. kwestie uprawnień dla nowych użytkowników i tych, którzy już mają konto w systemie, wprowadzanie danych w ramach kontroli środowiskowej czy moduł analityczno-raportowy.

Wnioski ze szkoleń

Wśród uwag i propozycji jakie formułowali uczestnicy szkoleń znalazła się między innymi konieczność szkolenia w zakresie interpretacji przepisów ustawy o CEEB czy wytyczne dotyczące tego co jest obowiązkiem, a co możliwością jeżeli chodzi o wprowadzanie danych do systemu. Zgłoszono również wiele propozycji zmian rozwojowych, szczególnie w module dotyczącym deklaracji i danych prezentowanych w raportach.

Szkolenie w liczbach

  • 3 szkolenia online
  • blisko 2,5 tysiąca uczestników
  • 1600 urzędów miast i gmin z całej Polski
  • 44 urzędy Straży Miejskiej z całej Polski

Materiały edukacyjne

Wszystkie osoby, które nie zdążyły zapisać się na szkolenie, zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi GUNB, które poświęcone są CEEB.

Aby skorzystać z Akademii GUNB wystarczy założyć konto. W tym celu wejść na portal e-budownictwo.gunb.gov.pl i wybrać Akademię GUNB, a następnie, na ekranie logowania kliknąć w link „Utwórz nowe konto!”

Materiały, które wkrótce udostępnimy

Planujemy opublikować odpowiedzi na pytania, które zostały sformułowane zarówno w ankietach przed szkoleniem jaki i padły w trakcie szkolenia na czacie.

Na naszym kanale na YT udostępniamy także materiał wideo ze szkolenia.