Przejdź do treści
Panorama dachów i kominów

System ZONE dla obywateli. Jakie korzyści wniesie do ich codziennego życia?

Wyobraź sobie, że w przejrzystej aplikacji na smartfona możesz zamówić wizytę kominiarza lub zamówić inwentaryzację budynku. Możesz też zgłosić „kopciucha”, który zatruwa powietrze. Teraz każdą z tych rzeczy możesz zrobić nie wychodząc z domu. Funkcjonalności CEEB i systemu ZONE w prosty i skuteczny sposób pomogą Ci wywiązać się z obywatelskich obowiązków. Poznaj tę nowoczesną platformę, która powstała z myślą o tym, by każdy obywatel mógł dołożyć swoją cegiełkę do kształtowania lepszych warunków życia i wspólnie zadbać o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Sprawdź, jakie korzyści wniesie System ZONE do codziennego życia właścicieli nieruchomości i zarządców budynków.

System ZONE — nowoczesna platforma i jej funkcje

Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji — ZONE, powstał z myślą o różnych grupach użytkowników. Są wśród nich przedsiębiorcy, którzy wykonują przeglądy przewodów kominowych, przedstawiciele pomocy społecznej oraz służby odpowiadające za kontrolę. Wśród użytkowników znajdują się również właściciele i zarządcy budynków, którzy ze wsparciem systemu mogą wypełnić swoje obowiązki szybko i sprawnie.

Zastanawiasz się, jaki jest cel Systemu ZONE w przypadku pojedynczych użytkowników? Ta nowoczesna platforma powstała po to, by każdy z nas, bez względu na swoją pozycję lub funkcję, miał wpływ na poprawę czystości powietrza i środowiska naturalnego.

Funkcjonalności CEEB oddają w ręce użytkowników usługi, dzięki którym każdy właściciel nieruchomości oraz zarządca budynków będzie mógł szybciej i sprawniej zrealizować swoje obowiązki wynikające z ustaw. zadbajmy wspólnie o jakość powietrza poprzez:

  • regularne zamawianie przeglądów kominowych i wentylacyjnych,
  • dostęp do uproszczonych audytów energetycznych, które są generowane na podstawie inwentaryzacji budynków,
  • propozycje wsparcia finansowego, by wykonać termomodernizację swojego budynku czy wymienić źródło ciepła na bardziej ekologiczne.

Wszystkie te możliwości są teraz na wyciągnięcie dłoni — i to dosłownie — każdego właściciela nieruchomości lub zarządcy budynku. Dzięki Systemowi ZONE obywatele mogą wspólnie chronić swoje zdrowie i życie.

W jaki sposób System ZONE wpływa na poprawę jakości życia obywateli?

Edukacja społeczeństwa i kształtowanie świadomości zagrożeń ma ogromny wpływ na to, na jakim poziomie będzie zanieczyszczenie powietrza za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Zdrowie niezaprzeczalnie jest wartością nadrzędną dla każdego z nas. Tym bardziej powinniśmy – tam gdzie tylko możemy mieć na to wpływ – zadbać o nie. Jest to fundamentalna wartość, która realnie wpływa na jakość, a tym samym i długość naszego życia. Wszystkim nam zależy na tym, by zadbać o to, żeby kolejne pokolenia mogły rozwijać się w przyjaznych warunkach. Dzięki ZONE każdy z nas ma możliwość by czuwać nad dobrem wspólnym, którym jest czystość naszej planety.

Biorąc pod uwagę mnogość codziennych sytuacji, w których wielu z nas zupełnie nieświadomie i niezamierzenie może negatywnie wpłynąć na stan naturalnego środowiska, ZONE otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Za pomocą tego systemu, zarówno w wersji webowej (na komputer), jak i mobilnej (smartfony i tablety) każdy obywatel może na przykład zgłosić „kopciucha”. Nazwa chyba nikomu nie kojarzy się z niczym pozytywnym – i słusznie. Pod tą nazwą kryją się kotły pozaklasowe, które nie spełniają aktualnych norm emisji spalin. Przestarzała technologia  tych urządzeń oraz palenie w nich niedozwolonymi materiałami, przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. Przekraczanie dozwolonych norm ekologicznych, w konsekwencji wywiera negatywny wpływ na nasze zdrowie. Z tego powodu każdy obywatel powinien zachować czujność. Warto rozmawiać z właścicielami „kopciuchów” i ich edukować. Jeśli takie działania nie przynoszą wymiernych skutków, można skorzystać z Systemu ZONE, i za jego pośrednictwem zgłosić takiego truciciela.

Poprawa jakości życia obywateli to bardzo istotna kwestia współczesnego świata. Nie jest to jednak jedyna dziedzina, na którą wpływ możemy mieć dzięki systemowi i platformie ZONE.

Czytaj dalej i sprawdź, jakie sprawy można załatwić w Systemie ZONE bez wychodzenia z domu.

Jakie sprawy może załatwić obywatel za pośrednictwem Systemu ZONE?

Jak już wiesz, że jednym z głównych celów, który przyświecał twórcom systemu ZONE jest zwiększenie dostępności usług oferowanych w systemie. E-usługi oferowane w ramach systemu zostały zaprojektowane tak, by ułatwić przez właścicielom i zarządcom nieruchomości sprawy urzędowe.

Za pomocą tej nowoczesnej platformy:

  • zamówisz przegląd przewodów kominowych,
  • zamówisz inwentaryzację budynku,
  • masz dostęp do swoich historycznych danych zgromadzonych w CEEB, czyli Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Podsumowanie: korzystaj z platformy ZONE każdego dnia i żyj wygodnie

Cyfryzacja wielu procesów, które dotychczas trzeba było załatwiać osobiście, to ogromny krok w przód. Pozwala na uproszczenie, usprawnienie i skrócenie terminu realizacji poszczególnych procesów. Ma to zastosowanie zarówno dla obywateli, jak i urzędników oraz funkcjonariuszy instytucji publicznych. Nowoczesna platforma ZONE bez wątpienia ułatwi wypełnianie obowiązków właścicielom i zarządcom budynków, urzędnikom i służbom. Przedsiębiorcom pozwoli łatwiej i szybciej dotrzeć do grona nowych klientów i usprawnić proces realizacji usługi.

Dołącz do grona użytkowników tej nowoczesnej platformy, wypełniaj swoje obowiązki i dbaj o jakość powietrza, którym oddychasz Ty i Twoi bliscy.

Szybkie linki

Odnośniki do projektów partnerskich

Projekty GUNB

Materiały do pobrania

Przykłady formularzy, pliki graficzne i inne